Новости НКТ

Университет Роберта Гордона ищет партнеров по 7РП

The Robert Gordon University ищет партнеров среди российских малых предприятий для включения их в международный консорциум по проекту ''Development of Intelligent Fluid Systems for Oilfield Applications'' 7РП.

Требования к участникам:
  • Partner expertise are required in the areas of Nanotechnology especially in nanoparticles, fluid chemistry, micro & nanosensing; remote sensing. Companies can be an R & D company, oil industry service provider or operator or any organization with plan to diversify into the oil & gas industry.
  • R & D company in FSU (Russia, etc.) with capability and expertise in Advanced Chemistry and nanoparticles or nanosensors.
Информацию просим направлять по электронному адресу euroinnovation@obninsk.ru Национальной контактной точки по поддержке малых и средних предприятий.